سوالات متداول

سازه پیش ساخته چیست؟
سازه های پیش ساخته به سازه هایی اطلاق می گردد که قسمت اعظمی از آنها قبل و خارج از محل اجرا و با استانداردهای لازم ساخته می شود و این قابلیت را دارد که به راحتی و با سرعتی بالا در محل نصب شود. بسته به نوع، محل و ابعاد سازه پیش ساخته تشخیص داده می شود که این روند در محل اجرا شود یا در کارگاه ساخته شده و به محل نصب انتقال داده شود.

مزیت های خانه پیش ساخته در چیست؟
امروزه استفاده از خانه های پیش ساخته به دلیل مزیت های گسترده و پرشماری که دارند روز به روز بیشتر و بیشتر می شود. برخی از مزایای این گونه از خانه ها به شرح زیر است.
سرعت: از آنجایی که قسمت اعظمی از خانه های پیش ساخته در کارگاه ساخته می شود و از طرف دیگر به دلیل مصالح به کار رفته و نوع اجرای آنها؛ این گونه از خانه ها به مراتب سریع تر از خانه سازی به روش سنتی ساخته می شوند.
سبکی: یکی از مهم ترین عواملی که امروزه مدنظر کارشناسان حوزه ی مسکن است؛ سبک سازی سازه ها تا جای ممکن است. سبکی سازه ها در رفتارشان در مقابل زلزله بسیار موثر است. خانه های پیش ساخته به دلیل مصالحی که در آنها استفاده می شود و سبکی آنها رفتار بسیار مطلوب تری در قیاس خانه های سنتی از خود نشان می دهند.
اقتصادی: اگر امکاناتی که از یک خانه ی سنتی انتظار داریم با تمامیِ موارد مورد نیاز از قبیل نمای خارجی و داخلی، آشپزخانه، سیستم های گرمایش و سرمایش و… با خانه های پیش ساخته مقایسه کنیم؛ خیلی زود متوجه خواهیم شد که قیمت خانه پیش ساخته به مراتب به صرفه تر و اقتصادی از خانه های سنتی تمام می شود.